laskonka

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Strach o Lindu

... morča :o))

     Už niekoľko dní pozorujem, že niečo nie je v poriadku. Tvoja nákazlivá veselosť a nedočkavá zvedavosť sa koncom minulého týždňa niekam stratili. Zistila som, že ťa bolí bruško a prestala som ti dávať tvoje obľúbené maškrty ako sú jabĺčko či mrkva. Trochu som mala strach, že ma prehovoríš, keď sa budeš veľmi jasným a nekompromisným piskotom dožadovať svojho každodenného prídelu. No oveľa väčší strach som dostala, keď som si uvedomila, že sa nedožaduješ.

     Som zvyknutá na tvoje výčitky, keď ráno nestíham a zabudnem ti dať tvoj kúsok jabĺčka po raňajkách. Rovnako som zvyknutá, že keď sa popoludní zdržím v práci, prípadne doma za počítačom prestanem vnímať čas, dáš mi jasne najavo, že už čakáš na svoju mrkvičku. Lenže piskot, ktorý vychádza z tvojho maličkého vnútra v posledných dňoch, je iný. Oveľa tichší a bolestivejší.

     Včera večer si ležala bez pohnutia schúlená v mojom náručí. Iba moje hladkanie po chrbátiku ti robilo dobre a dožadovala si sa ho spokojným mrnkaním. Len čo som ťa vložila späť do tvojho domčeka, sadla si si do kúta a smutne pozerala svojimi korálkovými očkami. Tvoj tichý a boľavý piskot som vnímala aj vo vedľajšej miestnosti.

     Dnes ráno som sa rozhodla, že ťa zoberiem k veterinárovi. Verím, že bude vedieť, čo je s tebou a že ti pomôže. Nechcem, aby si musela prežiť ďalší smutný večer a boľavú noc. No ujo doktor tam bude až za dve hodinky, preto musíš ešte chvíľku vydržať. Rovnako ako ja musím vydržať tvoj smutný pohľad a bolestný piskot. Ver mi, chrobáčik, že mi je z toho rovnako ťažko, ako je tebe...

 

    


Moje príbehy o zvieratkách | stály odkaz

Komentáre

 1. chúďa
  dúfam,že bude v poriadku.Tiež som voľakedy dávno mal morča (Lojzo) - takže viem aké to je.
  publikované: 22.08.2006 14:16 | autor: Jacen (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. laskonka, držím Linde palce, verím, že všetko bude ok :)
  publikované: 22.08.2006 14:22 | autor: hogofogo (e-mail, web, autorizovaný)
 3. tu ostava
  popriat skore uzdravenie
  publikované: 22.08.2006 15:50 | autor: lulla (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Spolu s Lindou všetkým ďakujeme :o))
  Pred chvíľkou sme sa vrátili domov, Linda dostala injekciu proti bolesti a liečik, ktorý bude piť rozpustený vo vode, tak do týždňa by mala byť znovu OK :o))
  publikované: 22.08.2006 16:39 | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. ahoj
  združenie neautorizovaných autorov drží palce :)
  publikované: 23.08.2006 06:16 | autor: David (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. Ahoj David
  neviem, kadiaľ sa flákaš, ale po blogu veľmi nie :o))
  Som rada, že si sa zastavil a vďaka...
  publikované: 23.08.2006 07:25 | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 7. linduška
  kujhéééé
  publikované: 10.06.2007 15:09 | autor: peťja (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014