laskonka

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Letný pozdrav

Pár písmeniek len tak ... pre starých známych či nových neznámych :o))

Hmm, je to už celkom slušná kôpka dní, týždňov, či dokonca mesiacov od publikovania posledného článku na tomto blogu. Napriek tomu tak trochu cítim, alebo aspoň dúfam, že laskonkin blog ešte nie je úplne uzavretou kapitolou. A tak som sa po dlhšom zvažovaní a prekonaní istej nerozhodnosti rozhodla vdýchnuť mu nový život. Snáď bude v mojej moci opäť skladať články, ktoré prilákajú pozornosť aspoň niekoľkých čitateľov ... ale hlavne z ktorých budem mať aj ja sama dobrý pocit.

Leto je v plnom prúde, hoci aprílové počasie akoby nás presviedčalo, že všetky slnečno opojné chvíľky máme ešte pred sebou. Konečne som si naplánovala dovolenku. Na koniec leta ... či skôr na začiatok jesene. Možno sa počasie umúdri a neodoprie mi veselé chvíľky na detskom ihrisku s dvojročným synovcom či kočíkové prechádzky s trojmesačnou neterkou. Jakub a Hanka. Oslávenci tohto (skoro)víkendu. Akoby nestačilo, že narodeniny oslavujú deň po sebe. Úsmevné náhody sa občas príjemne vtierajú do života.

Sama v sebe som urobila drobné upratovanie a ujasnila si, čomu v mojom živote urobím väčší priestor a čo odsuniem na okraj. Pretože chcieť všetko a neustále viesť súboje s nedostatkom času neprinášajú nič užitočnejšie ako permanentnú únavu. Teraz sa ešte musím naučiť ten poriadok aj udržiavať a udržať.

Obdobie písmenkovania prestriedalo obdobie mlčania. Písmenkový pokušiteľ vo mne však v poslednej dobe zaznamenáva okolo seba impulzy nových inšpirácií či záblesky pootočených uhlov pohľadu na témy staré, či na blogu už neraz preberané. Pero mi na papier vykúzlilo zopár nových veršíkov a objavujú sa aj (mnou) doposiaľ nepoužité metafory. A tak do rúk osudu i svojej vnútornej sily vkladám laskonkin druhý dych i jej schopnosť popasovať sa so životom na blogu.


O živote, citoch, vzťahoch... | stály odkaz

Komentáre

 1. Teda !
  čo oči moje po ránu nevidia ?
  Vitaj stratená Laskonka a zaraď sa..rád Ťa čítam ;)
  publikované: | autor: teide (e-mail, web, autorizovaný)
 2. teide, dík...,
  že si sa zastavil ... takto zrána ;o))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Laskonka...
  práve dnes som sa tak trochu zamýšľala nad umením žiť. A čo nevidím, či lepšie povedané vidím... Tvoj blog sa zaplnil tiež "životom". Je fajn, že sa znovu chceš podeliť o svoju tvorbu či aktuálne myšlienky. Úprimne sa tomu teším.
  publikované: | autor: marthabielska (e-mail, web, autorizovaný)
 4. laskonka...
  co si lepsie priat ku kave na uprsanom balkone ako kusok laskonky, ktora sa znova nasla... :))
  publikované: | autor: yossarian (e-mail, web, autorizovaný)
 5. martha, yoss...
  martha ... myslím, že umeniu žiť sa všetci učíme veľmi, veľmi dlho ... vlastne celý život. Mala som pocit, že môj život je veľmi fádny a moje písmenká nemôžu nikomu nič povedať. Teraz mám obdobie pocitu, že snáď ... možno ... by som to ešte mohla skúsiť. Takže sama som tak trochu zvedavá, či laskonku znovu rozdýcham alebo (tiež znovu) vzdám...

  yoss ... kávu na upršanom balkóne mám rada ... ale fakt je, že laskonke k jej nájdeniu sa oveľa viac pomáha(la) "balkónová" káva v zajatí horúceho slnečného objatia ... hoci toto leto som si ho doposiaľ veľmi neužila :o((

  Želám pekný večer :o))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 6. :-)
  Pekný večer aj Tebe, Laskonka naša...
  publikované: | autor: marthabielska (e-mail, web, autorizovaný)
 7. laskonka
  nepoznala som Ťa ale Tvoj nick ma prilákal . aby som Ti vysvetlila . my sme doma vždy piekli zákusky . nič sa nekupovalo . ale moji vydarení spolužiaci na gymku mi povedali , že laskonka je taký zákusok s horčicou . a ja som si povedala , že predsa zákusok s horčicou nebudem jesť . až raz po veľa veľa rokoch som ho uchutnala . orechové bielkové cesto s jemnou plnkou sa mi rozplývali v ústach . od vtedy na laskonku nedopustím .
  keď si už tá laskonka tak nech si taká dobručká aby aj to slniečko Ťa odmenilo pekným počasím aby si mohla zažiť veľa krásnych chvíľ .
  publikované: | autor: topas234 (e-mail, web, autorizovaný)
 8. vidíš topas a ja Ťa už trošku poznám...
  pretože hoci som sa do života na blogu nezapájala, ako tichý čitateľ som tu takmer každý deň strávila zopár chvíľok a všimla som si aj Teba :o))
  Pravdupovediac, keď som pred niekoľkými rokmi zakladala tento blog, meno laskonka som si vybrala pre lásku v jeho základe. Nič proti zákuskom, ale osobne dávam prednosť čokoláde ... hlavne keď je s orieškami a je jej veľa :o))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 9. laskonka
  takže ma teší vzájomné spoznanie .
  a všetko čo i len keď prešlo okolo orieškov je pre mňa nebezpečné . my sme celá rodina veveričiakov . spolu s ovocím sú stále na stole .
  publikované: | autor: topas234 (e-mail, web, autorizovaný)
 10. vitaj spat :)
  publikované: | autor: bratislavitae (e-mail, web, autorizovaný)
 11. bv, vďaka
  :o))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 12. oriesky a cokolada:))
  a velaaa...to aj ja take milujem:)
  A nemala by som:(
  publikované: | autor: hanka (e-mail, web, neautorizovaný)
 13. hanka...
  jednu veľkú orieškovú mám odloženú a rada sa podelím ... tiež by som si mala začať dávať pozor :((
  ;o))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, autorizovaný)
 14. Som rad,ze si sa vratila
  Laskonka a tesim na dalsie clanky :-)
  publikované: | autor: Always (e-mail, web, autorizovaný)
 15. ale ale
  koho to tu moje oci zvedave nevidia?
  tak vidis, mozno je to sila priatelstva, ktore nikdy nenaslo realitu, ktora ma sem prilakala, aby som Ta tu znova nasiel.
  vitaj, a bud vitana :-)(-:
  publikované: | autor: CyberGhost (e-mail, web, autorizovaný)
 16. jeeej
  laskonka :)
  publikované: | autor: lulla (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014