laskonka

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

(Ne) Istoty večera

/Prázdninové reprízy s laskonkou/

 Mám rada (ne)istotu osamelých večerov...

     Kedysi som nemala rada večernú samotu. Začal si ma navštevovať. Dva až tri večery si každý týždeň strávil u mňa. Rozprávali sme sa - o každodenných maličkostiach, o rodine, priateľoch ... o živote. Alebo sme pozerali večerné správy a komentovali "genialitu" našich politikov.

     Tie posledné dva večery boli iné. Podarilo sa ti získať zaujímavú prácu. Mala by som sa tešiť - ale ty odchádzaš do iného mesta. Nie na druhý koniec sveta, viem... Pristúpim k oknu. Práve teraz ma zaujíma ruch z ulice. Nezaujíma, ty vieš, že sa iba snažím skryť slzy, ktoré nedokážem potlačiť.

     Večerná samota nepatrí medzi moje každodenné istoty. Niekedy som v práci a prídem domov až pred polnocou. Inokedy som u teba a vrátim sa až na druhý deň. A potom som niekoľko večerov sama. Zapnem počítač a pustím si obľúbené "haberovky".

     Otvorím blogy a čítam príspevky od ľudí, ktorí sa istým spôsobom tiež stali príjemnou každodennou istotou. Niekedy mám chuť rozprávať, tak napíšem nejaký komentár. Alebo keď sa mi niečo veľmi páči a chcem, aby o tom autor vedel. Inokedy sa mi niečo páči rovnako, ale nenapíšem nič. Pretože mám pocit, že by som aj tak nenašla tie správne slová a opakovala by som sa. Napriek tomu si niektoré príspevky prečítam aj niekoľkokrát.  Páči sa mi blogovanie. Dostala som možnosť zachytiť niektoré moje myšlienky a pocity. Dať im nejakú podobu a podeliť sa o ne. Dokonca sa niekedy nájdem aj v myšlienkach iných ľudí.

     Mám rada ľudí, z ktorých na mňa dýchne kúsok dobra. A iba takej obyčajnej, ľudskej lásky. Ľudí, ktorí mi aj v zime vedia pripomenúť, ako hrejú slnečné lúče.

 

Predchádzajúce:                                                     Štipka poézie:

- Nádej nových rán                                                  - Pohlazení
- Pred dverami                                                        - Ukradnutá láska
- Životné princípy a boj za ne                                    - Neznámej láske
- Kúsok zo mňa (I.)                                                  - Nádych noci

- Kúsok zo mňa (II.)                                                 - Jedno z vyznaní


O živote, citoch, vzťahoch... | stály odkaz

Komentáre

 1. :)
  "Mám rada ľudí, z ktorých na mňa dýchne kúsok dobra." ... aj ja ich mám rada, robia svet lepšími, inšpirujú a ukazujú, že sa to dá :)
  publikované: | autor: lulla (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. V ktorej dimenzii ziju taki ludia?
  V tej, v ktorej sa nachadzam, je to ohrozeny druh. Clovek nastastie moze hladat a najst dobro ci spravodlivost aj v sebe.
  publikované: | autor: abc (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. Keď sa mi podarí
  niekoho takého stretnúť, neskúmam, z akej je dimenzie ;o). Tiež mám niekedy pocit, že je to ohrozený druh. Možno to ale súvisí s tým dobrom, ktoré máme v sebe. Môže dobro v nás priťahovať dobro v niekom inom :o))???
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Dobro a zlo
  su kategorie v ktorych sa nie velmi rad vyjadrujem, ale vieme ako to myslime. Takze to dobro moze v inom nieco prebudit, objavit ci z neho priam nieco vydolovat.
  publikované: | autor: abc (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. Prípadne
  ho ovplyvniť, aby nám kúsok z toho dobra vrátil ;o). Trošku sebecké, ale ja to tak nemyslím :))
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. V idealnom pripade
  lenze tu kalkulacie nefunguju, platidlo je nezistnost, investicie neiste, ale ma to svoje ludske caro.
  publikované: | autor: abc (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. myslim
  ze samota je obcas dobra..niekedy xce byt clovek proste sam .. bud xcem pouvazovat, alebo proste nexce aby sa ho stale nieco pytali ci zatazovali..
  ale v tej samote sa trwba obcas zapocuvat aj do tixa.a do svojho vnutra..
  publikované: | autor: blondie (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. Vystihol si to presne
  A ja som rada, že nežijem v "ideálnom prípade".
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. Blondie
  áno, ja mám samotu veľmi rada. V poslednej dobe dokonca začínam mať obavy (myslím, že som to už niekde písala), že som na nej závislá. Ale priveľa samoty môže pôsobiť aj negatívne.
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Ohrozený druh?!
  Mylsim, ze v kazdom cloveku je tolko dobreho, ze by ho mohol predávať na kilá, ale väčšina si to neuvedomuje, alebo si to uvedomovat nechce, a preto vznikajú konflikty ....
  publikované: | autor: Gnaag (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. Možno nejde ani tak o uvedomenie si
  ako o charakteristiku dnešnej doby a spôsobu života v nej. Každý má dosť problémov so svojím životom a preto si chráni to, čo má. Niekedy príliš agresívne, niekedy nechceným ublížením.

  Mala som obdobie, keď ma prepadávali pocity, že nech sa budem snažiť koľko chcem, aj tak sa vždy všetko otočí proti mne. Potom som stretla niekoho, kto rozdával dobro a lásku aj napriek tomu, že život mu toho vzal veľa (najskôr som napísala priveľa, ale koľko je priveľa?).
  To, čo som chcela napísať je, že každý musí nájsť v sebe sám tú cestu dobra a rozhodnúť sa po nej ísť.
  publikované: | autor: laskonka (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014